مددکاری اجتماعی..::..Social Work

اجرای الگوی جدید اشتغالزایی برای مددجویان بهزیستی

رییس سازمان بهزیستی کشور از ایجاد الگوی جدید اشتغالزایی برای گروه‌های هدف سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: پیشروی بر اساس این الگو ظرفیت‌های ایجاد اشتغال برای مددجویان را دو برابر می‌کند.

همایون هاشمی، در مورد نحوه اجرای این الگو اظهار کرد:این الگو با عنوان بسته دانشکار و بر اساس نظام استاد شاگردی است که در آن مددجویان تحت پوشش سازمان تحت آموزش قرار می‌گیرند.

دکتر هاشمی در مورد ادامه این چرخه کار خاطر نشان کرد: در نهایت یک مجموعه پشتیبان با عنوان "هوبر" که دارای مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای است، چرخه کار را کامل می‌کند و محصولات تولید شده توسط مددجویان از طریق این مجموعه پشتیبان به فروش می‌رسد.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه این دوره‌های آموزشی  در مجتمع‌های دانشکار که مجتمع‌های حرفه و مهارت‌آموزی هستند برگزار می‌شود، بیان کرد: در تهران دو مجتمع دانش کار راه‌اندازی شده است و تا هفته آینده اجرای این الگو به تمامی استان‌ها ابلاغ می‌شود و آنها موظف‌اند که بر اساس این الگو این‌گونه مجتمع‌ها را راه‌اندازی کنند.

به گفته رییس سازمان بهزیستی، مددجویان و معلولان تحت پوشش سازمان با حمایت‌های بخش دولتی، غیردولتی و کمک سازمان فنی و حرفه‌ای، تحت آموزش قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه مدل اشتغال‌زایی در مجتمع‌های دانش کار الگوی جدیدی برای اشتغالزایی است، اعلام کرد: با توجه به این الگو برآورد می‌کنیم ظرفیت‌های اشتغال‌زایی برای مددجویان 2 برابر شود و بر اساس آن می‌توانیم 65 هزار شغل ایجاد شده در سال گذشته را به دو برابر  افزایش دهیم.

به گفته هاشمی، هدف از اجرای این الگو افزایش ظرفیت‌ها در حوزه اشتغال‌زایی است تا بتوان شمار مددجویان اشتغال یافته تحت پوشش سازمان را گسترش داد.

Iranian Social Workers

   + ; ٢:٢٦ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٢
comment نظرات ()
Get our toolbar!

.: Powered by Iranian Social Workers :.