مددکاری اجتماعی..::..Social Work

بهزیستی دارای متنوع‌ ترین مباحث درمان اعتیاد می باشد

رییس مرکز توسعه پیشگیری گفت: سازمان بهزیستی با بیش از ۹ مدل و متد در کاهش آسیب و درمان اعتیاد دارای متنوع‌ترین مباحث است. کاظم نظم‌ده، رییس مرکز توسعه پیشگیری در نشست خبری امروز خود که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، گفت: فعالیت‌های پیشگیری در حوزه اعتیاد با پوشش 10 میلیون نفری نسبت به سال گذشته 60 درصد افزایش دارد. وی افزود: سرمایه‌گذاری در بخش پیشگیری موجب صرفه‌جویی 15 تا 30 برابری صرفه‌جویی اقتصادی در حوزه اعتیاد می‌شود و با سرمایه‌گذاری در این بخش می‌توانیم جوانان را در مقابل هدف دشمن واکسینه کنیم.

نظم‌ده ادامه داد: بیش از 9 میلیون نفر در محلات شهری و روستایی از خدمات پیشگیری اعتیاد بهره‌مند شده است.

وی گفت: در حال حاضر سازمان بهزیستی موفق‌ترین دستگاه در کاهش آسیب مصرف مواد مخدر محسوب می‌شود و برای بهبود شرایط پیشگیری باید آموز‌ش‌های پیشگیرانه به تمام گروه‌های جامعه مدنظر قرار گیرد.

به گفته رییس مرکز توسعه پیشگیری، گروه‌های نوجوان و جوان در اولویت‌های آموزش پیشگیرانه مواد مخدر قرار دارند.

وی ادامه داد: در سال 91 بیش از 500 هزار نفر از خدمات کاهش آسیب و درمان اعتیاد در کشور از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند شده‌اند که نسبت به سال 90 با 380 هزار نفر نزدیک به 30 درصد به ظرفیت‌ها اضافه شده است و این حاکی از دسترسی آسان مردم به مراکز درمان و کاهش آسیب سازمان بهزیستی است.

نظم‌ده تأکید کرد: باید مراکز تحقیقی بر اساس جنس، الگوی مصرف، سن، طبقه اجتماعی و تحصیلات مدل‌های درمان متفاوتی را ارایه دهد تا در این زمینه موفقیت‌هایی حاصل شود.

منبع: خبرگزاری شبستان

Iranian Social Workers

   + ; ۱:٢۸ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳٩٢/٤/٧
comment نظرات ()
Get our toolbar!

.: Powered by Iranian Social Workers :.