مددکاری اجتماعی..::..Social Work

مدیرعامل کانون کلینیکهای مددکاری اجتماعی کشور


مدیرعامل کانون کلینیکهای مددکاری کشور از حق الزحمه هشت هزار تومانی سازمان بهزیستی برای بازتوانی هر زن سرپرست خانوار به کلینیکهای مددکاری خبر داد.


فرشید مسعودی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: سازمان بهزیستی به این نتیجه رسیده که از خدمات کلینیکهای مددکاری استفاده بیشتری ببرد. از همین رو، کانون کلینیکهای مددکاری کشور جلساتی را با دفتر زنان، خانواده و کودکان بهزیستی و همچنین معاون اجتماعی این سازمان برگزار کرده است.

وی با اشاره به فعالیت 320 کانون مددکاری در کشور، افزود: این کلینیکها با مسائل و مشکلات خاص خودشان مواجه هستند. زیرا سازمان بهزیستی هم اکنون برای 13 مرکز خدماتی مجوز فعالیت صادر می کند که خدمات اغلب آنها همپوشانی دارد و باعث شده این مراکز در انجام فعالیتشان دچار چالش شوند.

مسعودی با اعلام اینکه کلینیکهای مددکاری بیشترین نقطه مشترک را در قراردادها و تفاهمنامه های بهزیستی دارد، ادامه داد: بازتوانی زنان سرپرست خانوار، کودکان امداد بگیر و طرحهای موردی که به برخی از این کلینیکها واگذار می شود.

وی با طرح این موضوع که از سازمان بهزیستی می خواهیم در خصوص قراردادها شفاف سازی کند، افزود: متاسفانه هیچ ملاک و معیاری برای رتبه بندی کلینیکهای مددکاری وجود ندارد و یا حداقل به ما ارائه نشده است.

مدیرعامل کانون کلینیکهای مددکاری کشور همچنین با انتقاد از جامع و مانع نبودن دستورالعملها انتقاد کرد و گفت: سازمان بهزیستی از ما خواسته است که در خصوص دستورالعملها و قراردادها یک پیش نویس ارائه کنیم که در جلسات بعدی قابل ارائه به دفتر حقوقی سازمان بهزیستی باشد.

وی، خواستار نظارت کانون کشوری و استانی کلینیکهای مددکاری بر کلینیکها شد و افزود: ما انتظار داریم که بهزیستی این نظارت را بر عهده کانون کشوری و استانی بگذارد که در ارتباط مستقیم با سازمان بهزیستی هستند و اهداف سازمان را دنبال می کنند.

مسعودی با طرح این موضوع که مددکاری در جامعه ما شناخته شده نیست، ادامه داد: متاسفانه کلینیکها با هزینه های کمرشکن مواجه اند و تعرفه هایی که بابت بازتوانی هر مددجو دریافت می کنند با هزینه هایی که دارند، برابری ندارد.

مدیرعامل کانون کلینیکهای مددکاری کشور با اشاره به حق الزحمه 8 هزارتومانی که سازمان بهزیستی بابت بازتوانی هر مددجو در ماه پرداخت می کند، افزود: این مبلغ می بایست صرف بازدید از منزل، ایاب و ذهاب، حقوق کارشناس، بیمه و مالیات و شارژ خدمات می شود.

وی با اعلام اینکه کلینیکهای مددکاری در سال جاری هنوز قراردادی با بهزیستی نبسته اند، تصریح کرد: پیشنهاد ما برای حق الزحمه هر مددجو 18 هزار تومان است که فکر می کنیم با کمی تغییر مورد موافقت قرار بگیرد.

مسعودی همچنین به یکی دیگر از موانع فعالیت کلینیکهای مددکاری اشاره کرد و افزود: متاسفانه این کلینیکها اجازه مشاوره مددکاری ندارند. در حالی که یکی از وظایف کلینیکها، ارائه مشاوره به مددکاران است.

Iranian Social Workers

   + ; ۸:٤٠ ‎ب.ظ ; چهارشنبه ۱٦ اسفند ۱۳٩۱
comment نظرات ()
Get our toolbar!

.: Powered by Iranian Social Workers :.