مددکاری اجتماعی..::..Social Work

حمایت اقتصادی از طرح‌های اشتغالزایی معتادان بهبودیافته


بنابر اظهارات دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران، معتادان بهبودیافته می‌توانند طرح‌های اشتغالزایی خود را به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و یا فرمانداری خود ارائه دهند تا پس از تصویب در این شورا، برای اخذ تسهیلات به ستاد مبارزه با مواد مخدر ارائه شود.


احمد ربیعی‌زاده در گفت‌وگویی عنوان نمود: این تسهیلات در قالب تسهیلات بانکی و بنگاه‌های زودبازده اقتصادی ارائه می‌شود که مبالغ آن به نوع طرح و میزان اشتغالزایی هر فرد بستگی دارد.

وی با بیان اینکه سال آینده، سال فرهنگ و پیشگیری است و با کمک مردم خواهیم توانست در امر پیشگیری و اشتغال‌زایی گام بزرگی برداریم، تصریح کرد: سال آینده برنامه‌هایی در حوزه نهادهای فرهنگی، آموزش و پرورش و بحث آموزش سوء مصرف مواد مخدر بین اولیا دانش‌آموزان، مردم و دستگاه‌های اجرایی داریم تا بتوانیم در امر آگاهی بخشی و بصیرت افزایی در این حوزه به مقابله با جنگ نرم برویم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در خصوص اشتغال‌زایی بهبودیافتگان اظهار کرد: بر اساس سیاست‌هایی که ستاد مبارزه با مواد مخدر و بالطبع شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با ریاست تمدن استاندار تهران در دست دارد، برنامه‌های خوبی در حوزه فرهنگی و رفاهی و تسهیلات اشتغالزایی فراهم شده است.

ربیعی‌زاده در خصوص جزئیات تسهیلات افزود: بهبودیافتگان می‌توانند طرح‌های اشتغالزایی خود را به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خود یا فرمانداری ارائه دهند و پس از تصویب در شورا، به ستاد مبارزه با مواد مخدر برای اخذ تسهیلات ارائه می‌شود، این تسهیلات در قالب تسهیلات بانکی است و به شکل بنگاه‌های زودبازده اقتصادی ارائه می‌شود که مبالغ آن بستگی به نوع طرح و میزان اشتغالزایی دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران افزود: در رباط‌ کریم و اسلامشهر تعداد قابل توجهی از بهبودیافتگان مشغول به کارو در چرخه تولید قرار گرفته‌اند.

Iranian Social Workers

   + ; ٦:۳٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳٩۱/۱٢/۱٧
comment نظرات ()
Get our toolbar!

.: Powered by Iranian Social Workers :.