مددکاری اجتماعی..::..Social Work

مرکز فرماندهی فوریت‌های اجتماعی کشور راه‌اندازی می‌شود


معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مصوبه هیات وزیران در مورد ساماندهی مراکز فوریت‌های اجتماعی کشور از جمله اورژانس‌های اجتماعی، گفت:مراکز فرماندهی و هماهنگی فوریت‌های اجتماعی کشور در اردیبهشت ماه سال جاری راه‌اندازی می‌شود.


محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه این مرکز در استان تهران راه‌اندازی می‌شود، گفت: 198 تیم سیار اورژانس اجتماعی وجود دارند و خرید 100 دستگاه خودروی اورژانس اجتماعی دیگر نیز نهایی شده که سبب ایجاد 100 تیم سیار دیگر می‌شود. بنابراین فرماندهی، هماهنگی، سیاستگذاری، هدایت و نظارت بر اورژانس‌های اجتماعی کل کشور بر عهده مرکز فوریت‌های فرماندهی اجتماعی خواهد بود.

وی افزود: از طریق این مرکز بر فعالیت اورژانس‌های اجتماعی کشور نظارت می‌شود و در صورت دریافت گزارش‌های مردمی در مورد عملکرد ضعیف اورژانس‌های اجتماعی، با آنها برخورد می‌شود.

نفریه با اشاره به اینکه اورژانس‌های اجتماعی شامل چهار بخش مرکز مداخله در بحران، تیم‌های سیار، پایگاه خدمات اجتماعی و خط 123 می‌شود، اظهار کرد: کودک‌آزاری، همسرآزاری، مشکلات خانواده و ... از جمله موضوعاتی است که قبل از مداخله قضایی و انتظامی، اورژانس‌های اجتماعی با آنها سر و کار دارند.

Iranian Social Workers

   + ; ۸:۱۳ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٢/۱/٢٠
comment نظرات ()
Get our toolbar!

.: Powered by Iranian Social Workers :.