آغاز دور دوم آموزش تخصصی”برنامه مراقبت از فرزندان در خانواده”، ویژه مددکاران و م

با توجه به پروسه آموزشیِ در پیش روی کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی کشور برای اعضاء خود، مبنی بر آموزش“برنامه مراقبت از فرزندان در خانواده”که تا پایان سال جاری در دستور کار این تشکل صنفی قرار دارد و با مدنظر قراردادن نزدیک شدن زمان برگزاری دور دوم این مبحث آموزشی، مصاحبه ای با مجریِ برگزاریِ این مرحله از آموزش مربوطه ترتیب داده شد که در ادامه میخوانید:

با سلام و احترام؛
– لطفاً ضمن معرفی خودتان، در خصوص دوره آموزشی “برنامه مراقبت از فرزندان در خانواده” توضیحاتی را ارائه بفرمایید مبنی بر اینکه این دوره از کدام استان آغاز شده است و شما مجری برگزاری این دوره در کدام استان و برای چه تعداد از مدیران مراکز مددکاری اجتماعی از کشور هستید؟

ضمن سلام و عرض ادب و احترام، بنده محمد علی حیدری مددکار اجتماعی کلینیک مددکاری حامی هستم. این برنامه آموزشی با همکاری کانون کلینیکهای مددکاری اجتماعی کشور و دفتر شبه خانواده بهزیستی در حال اجراست. اولین دوره این برنامه آموزشی به صورت منطقه ای در شهر مقدس مشهد برگزار گردید و دومین دوره در شهر اراک با حضور ۳۰ نفر از مدیران، مددکاران و مسئولین دفاتر شبه خانواده استانهای همجوار البرز، قم مرکزی قزوین و همدان برگزار خواهد شد.

– به نظر شما برگزاری این دوره آموزشی برای مدیران مراکز با چه ضرورتهایی همراه است و چه تأثیری در روند ارائه خدمات تخصصی مربوطه به جامعه هدف دارد؟

ضرورتِ برگزاریِ این دوره آموزشی برای مدیران و مددکاران مراکز مددکاری اجتماعی، بر حسب اهمیتِ توجه به این قشر از جامعه هدف می باشد. آموزش و بازآموزی مددکاران اجتماعی می تواند کیفیت ارائه خدمات تخصصی را بالا برده و تأثیر مثبت و اثرگذار در سرنوشت این فرزندان داشته باشد. با ارائه خدمات مددکاری اجتماعی مناسب و به جا می توان هم هزینه های خانواده و دولت را پایین آورد و هم این فرزندان را در مسیر درست تربیتی قرار داد.

– ضمن تشکر از وقتی که جهت تهیه این مصاحبه در اختیار ما قرار دادید، زمان و مکان دوره آموزشیِ در پیش رو را اعلام بفرمایید.

بنده هم متقابلاً از فرصتی که در اختیارم قرار دادید سپاسگزارم، قابل به ذکر است زمان برگزاری دوره ۱۷ لغایت ۱۹ مهر ماه، در دانشگاه علمی – کاربردی بهزیستی در شهر اراک، واقع در کمربندی غربی میدان کوهنورد می باشد.

مصاحبه و گردآوری: جواد طلسچی یکتا
مسئول روابط عمومی کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی کشور

 
/ 0 نظر / 36 بازدید